top of page

DĚJINY
KŘESŤANSKÉHO
UMĚNÍ

Prezenční studium bakalářského studijního programu trvá standardně tři roky, magisterské studium pak dva roky. Během studia projdete úvodními přednáškami do středověkého, renesančního, barokního i moderního umění. Navštěvovat budete ale i předměty jako křesťanská a antická ikonografie, památková péče, teorie restaurování a mnoho dalšího. Výuka na naší fakultě neprobíhá pouze teoreticky, ale během studia budete mít možnost navštěvovat mnoho exkurzí a seminářů dle Vašeho zájmu. Chcete-li se o Vašem budoucím studiu dozvědět více, podívejte se na předměty, které budou vyučovány v nové akreditaci:

bakalářské studium - magisterské studium.

Dějiny křesťanského umění
Přehrát video

PREZENČNÍ FORMA

BAKALÁŘSKÉ A NAVAZUJÍCÍ MAGISTERSKÉ STUDIUM

Během studia se seznámíte s vývojem dějin výtvarného umění (tedy architektury, sochařství, malířství, kresby, grafiky a uměleckého řemesla) od jeho počátků až po současnost. Zvláštní zřetel se během studia klade i na křesťanské sakrální umění. Studium nepojímá pouze samotná umělecká díla, ale zasazuje je do kontextu kultury, historie a teologie.

VAŠE BUDOUCNOST

Po úspěšném ukončení studia se Vám otevřou dveře pro práci v institucích památkové péče, v muzeích a galeriích všeho druhu, v institucích a privátních firmách zabývajících se archeologií středověku. Studium Vás také připraví na práci v církevních organizacích, především spravujících kulturní dědictví – biskupství, kláštery apod. Získané vzdělání uplatníte i ve všech dalších institucích státních i privátních, které se zabývají ochranou, údržbou a obnovou památek či sbírkových fondů.

PODROBNĚJŠÍ INFORMACE

ZDE

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

 

Termín podání přihlášky na akademický rok 2020/2021 je 29. února 2020. Přijímací zkoušky jsou ústní a mají zjistit Vaši orientaci v daném oboru.

Přijímací pohovor na bakalářské studium je složen z těchto částí:

  • Znalost základní uměleckohistorické literatury, kterou jste přečetl.
    Seznam literatury, který musí obsahovat nejméně 10 položek, předkládáte u přijímací zkoušky a může být ohodnocen max. 5 body. Po prokázání orientace v uvedených publikacích můžete získat dalších 5 bodů.

  • Znalost památek regionu, v němž žijete (max. 10 bodů)

  • Orientační znalost vývoje evropského a světového umění (max. 10 bodů)

  • Aktivní zájem o obor (max. 10 bodů)
    Váš zájem o obor bude zkoumán prostřednictvím znalosti uměleckohistorických institucí, jejich poslání a sbírkových fondů, znalostí památek, dosavadní publikační aktivitou (články v časopisech, středoškolské studentské práce atd.), účastí na konferencích, proběhlými stážemi v oborových institucích, zámcích, muzeích či jiných památkách. Doporučujeme, abyste si sebou přinesli například písemné práce, které jste již v oboru vytvořili.

Maximální počet bodů za přijímací zkoušku je 40 bodů, minimální počet bodů nutný pro přijetí je 25 bodů.

Přijímací pohovor na navazující magisterské studium je složen z těchto částí:

  • Znalost odborné uměleckohistorické literatury, kterou uchazeč přečetl.

       Seznam literatury, který musí obsahovat nejméně 10 položek, předkládáte u přijímací zkoušky a může být ohodnocen max. 5 body.

      Po prokázání orientace v uvedených publikacích můžete získat dalších 5 bodů.

  • Orientace v oboru z hlediska metodologického (max. 10 bodů)

  • Znalost vývoje evropského a světového umění a odborné literatury (max. 10 bodů)

  • Vaše představa o specializaci v rámci magisterského studia, eventuálně o tématu diplomové práce (max. 10 bodů)

Maximální počet bodů za přijímací zkoušku je 40 bodů, minimální počet bodů nutný pro přijetí je 25 bodů.

bottom of page